Topluluklar, Kosova’nın Zenginliğini Oluşturuyor l Balkan News Balkan News
Connect with us

Kosova

30 May 2019, 15:49

Topluluklar, Kosova’nın Zenginliğini Oluşturuyor


Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi, Topluluklar Danışma Konseyi’ni bugün topladı.

Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi topluluk haklarını daha iyi tanımak ve korumak adına yasal çerçeveyi iyileştirmeye devam eden bağlılığı için Topluluklar Danışma Konseyi üyelerini kutladı.

Thaçi, NATO müdahalesinin 20. yıldönümünün kutlandığı ve 20 yıl önce hayatını kaybedenlerin hatırlandığı bugünlerde savaş ve çatışmaların yaşandığı trajedilerden hepimizin daha da bilinçli olduğumuzu söyledi. Thaçi bu fırsatla Kosova’da topluluklar durumunu dikkatle izlediğini bildirdi.

Dün yayımlanan İlerleme Raporu’nu okumuş olan Thaçi, Kosova’da insan hakları bölümünde yasal altyapının inşasında önemli bir iyileşmenin meydana geldiğinin göze çarptığını kaydetti.

Diğer yandan Topluluklar Danışma Konseyi üyeleri Cumhurbaşkanı Thaçi’yi mensupları oldukları toplulukların elde ettikleri başarıları ve endişelerinden bilgilendirdiler.

“Güvenlik ve ekonomi kalkınma tüm toplulukların en önemli endişelerini teşkil ediyor.” diye belirtti topluluklar temsilcileri.

Cumhurbaşkanı Thaçi ise Topluluklar Danışma Konseyi üyelerinin katkılarını olumlu karşılayarak işbirliğinde bulunmaları için kendilerine çağırıda bulundu.

“Kosova beraberce inşa ettiğimiz evimizdir.”dedi diğerleri arasında Thaçi.

Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi Topluluklar Danışma Konseyi üyeleri ile gerçekleştirdiği bu toplantıda, basında hakkında yanlış haberlerin yer alması sonucu Lipjan’da haksız yere bir Roman kadının saldırıya uğramasını şiddetle kınadı

Kaynak: Kosovahaber

Continue Reading