Yukarı Banisa’da İftar Programı Yapıldı l Balkan News Balkan News
Connect with us

Makedonya

30 May 2019, 15:51

Yukarı Banisa’da İftar Programı Yapıldı

 

Gostivar’a bağlı Yukarı Banisa köyü, geçtiğimiz yıl ilkini düzenlediği iftar programını bu yıl da gerçekleştirdi.

Yukarı Banisa muhtarlığı tarafından gerçekleştirilen iftar programı öncesinde Dünya Kuran-ı Kerim okuma yarışması birincisi Mısırlı hafız Muhammed Recep Bassis’in Kuran-ı Kerim tilaveti yapıldı.

Köy halkının katkısıyla yapılan iftar programına T.C Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkan Kara, TDP Genel Başkanı Beycan İlyas, TDP Milletvekili Yusuf Hasani, Anayasa Mahkeme üyesi Salih Murat, Üsküp Yunus Emre Enstitüsü müdürü Serhat Kula, Uluslararası Vizyon Üniversitesi Rektörü Fadıl Hoca, Gostivar müftülüğü temsilcileri, üniversite öğretim üyeleri, çok sayıda üst düzey yöneticiler, Gostivar Belediye meclis üyeleri, dernek başkanları ve köy halkı katıldı.

Köy muhtarı Muhamedali Zeynula açılış konuşmasında, Ramazan ayının manevi değerinden, yardımlaşmadan, birlik ve beraberlikten bahsetti.

Zeynula, “Aynı zamanda bu topraklarda asırlardır yaşatılan Ramazan gelenek ve göreneklerin günümüz şartlarına uyarlanarak yaşatılmaya devam etmektedir. Bunun en güzel örneği de köy meydanında halka açık kurduğumuz iftar sofrasıdır" diye konuştu.

 

Continue Reading